پرشین تم

آموزش بهترین روش برای پاک کردن ژلیش ناخن - پرشین تم

 

 پاک کردن ژلیش ناخن, پاک کردن ژلیش ناخن در خانه, روشهای پاک کردن ژلیش ناخن

راههای پاک کردن ژلیش ناخن

 

آموزش پاک کردن ژلیش ناخن در خانه

اگر نمیخواهید برای پاک کردن ژلیش ناخن هایتان هزینه زیادی پرداخت کنید یا وقتتان برای آرایشگاه رفتن و نوبت گرفتن تلف شود میتوانید با مطالعه این مقاله و استفاه از بهترین ریموورهای ژلیش ، کاملا حرفه ای خودتان در خانه ژلیش ناخن را پاک کنید.

مانیکور ناخن ژلی یا ژلیش ناخن به قدری جذاب و دوست داشتنی و بادوام است که طرفداران زیادی پیدا کرده است. ژلیش ناخن زیبا و براق است، خط و خش بر نمیدارد و بادوام است به همین دلیل پاک کردن ژلیش کار بسیار مشکلی است.

 

اگر نمیخواهید برای پاک کردن ژلیش ناخن هایتان هزینه زیادی پرداخت کنید یا وقتتان برای آرایشگاه رفتن و نوبت گرفتن تلف شود میتوانید با مطالعه این مقاله و استفاه از بهترین ریموورهای ژلیش ، کاملا حرفه ای خودتان در خانه ژلیش ناخن را پاک کنید. برای حفظ سلامت و زیبایی ناخن لازم است حتما از مواد مناسب استفاده کنید و زمان کافی برای کارتان صرف کنید.

 

مقایسه لاک ژل یا ژلیش ناخن، لاک سنتی و کاشت ناخن

لاک ژلی یکی از محبوب ترین روش های مانیکور ناخن است و بسیاری از خانم ها لاک ژلی را  به کاشت ناخن و یا لاک معمولی ترجیح میدهند.

یکی از مشکلات کاشت ناخن این است که باعث کلفت شدن و بلندتر شدن ناخن ها می شود و به نوعی برای افرادی که فعالیت زیادی با دست دارند، مزاحمت ایجاد میکند.

 

استفاده از لاک معمولی با این که بسیار ساده است و نیازی به مراجعه به آرایشگاه ندارد ولی خیلی زود لب پر شده و کم رنگ می شوند و حالتی غیر آراسته پیدا میکند و اگر کاری که با دست انجام میدهید زیاد باشد احتمالا هر روز یا روز درمیان مجبور به تجدید آن باشید. برخی از خانم ها دوست دارند همیشه ناخن های مرتب و لاک زده بدون لب پریدگی داشته باشند بنابراین بهترین گزینه برای این گروه استفاده از لاک ژلیش است. لاک ژل در چند لایه روی ناخن را میگیرد و دوام بسیار بالایی دارد.

 

مانیکورهای ژلی چند لایه هستند و با قرار گرفتن در معرض هوا خشک نمیشوند و با لامپ های فرابنفش و LED تثبیت میشوند. بنابراین نمیتوان با یک بار سوهان کشیدن یا استفاده از روشهای معمولی از شر آن ها خلاص شد.

 

ژلیش ناخن چیست؟

ژلیش ناخن برای خشک شدن نیاز به لامپ های فرابنفش دارد و با قرار گرفتن در معرض هوا خشک نمیشوند، روش مانینکور لاک ژل یا ژلیش ناخن شباهت زیادی به  لاک زدن سنتی دارد ولی در چند لایه انجام میشود که همین امر باعث دوام طولانی لاک روی ناخن میشود که باید در آرایشگاه انجام شود.  ژلیش ناخن دوام و کارایی بیشتری نسبت به لاک معمولی دارد و به راحتی روی ناخن طبیعی کار می شوند و جایگزین مناسبی برای کاشت ناخن هستند. البته لاک ژل روی ناخن های کاشت هم قابل استفاده هستند. اسم محصول لاک ژل یا پولیش ناخن ( به انگلیسی : GEL POLISH یا gel nails  ) است که به اصطلاح ژلیش گفته میشود.

 

لاک ژل  معمولا در سه مرحله روی ناخن کشیده می شود که شامل لایه های ژل بیس ، ژل رنگی و تاپ ژل یا تاپ کوت است.

لاک ژله ای ، ژل رقیق شده است که در بسته بندیهایی مشابه لاک کلاسیک نگهداری میشود و با وجود این که مایع است ولی با جریان هوا خشک نمیشود و جتما نیاز به دستگاه UV  برای تثبیت و خشک شدن دارد.

 

لاک ژل از نظر ظاهری نسبت به لاک کلاسیک براق تر است و بسته به جنس و برند آن میتواند بین ۱۰ تا ۲۰ روز دوام داشته باشد. انجام مراحل مانیکور ژلیش ناخن حدود ۳۰ دقیقه زمان میبرد.

لاک ژل به دلیل قوی تر بودن مواد میتواند آسیب زیادی به پوست و سطح ناخن برساند و منافذ پوستی را مسدود کند به همین دلیل باید توسط یک آرایشگر ماهر انجام شود.

 

آموزش بهترین روش برای پاک کردن ژلیش ناخن

 

پاك كردن لاك ناخن كاشت, پد ریموو ژلیش, پاک کردن ژلیش در خانه

استون مناسب برای پاک کردن ژلیش ناخن

 

استون بسیار فرار است بنابراین قبل از هر کاری یک مکان راحت با تهویه مناسب پیدا کنید چون حدود نیم ساعت زمان نیاز دارید و کار کردن با استون در مکان بسته آزار دهنده و برای سیستم تنفسی خطرناک است.

 

اگر به سلامت ناخن هایتان علاقمند هستید هرگز ژلیش را پوسته پوسته از ناخن جدا نکنید. کندن فیزیکی ژلیش از روی ناخن و با فشار باعث میشود لایه های سطحی ناخن هم به همراه ژلیش کنده شود و خطهایی عمیق با ماندگاری طولانی روی ناخن هایتان ایجاد شود که تا مدت ها باعث ناصافی و ناهمواری و ظاهر ناخوشابند ناخن میشود.

 

مدت زمان لازم برای پاک کردن ژلیش ناخن با استون که یک ماده شیمیایی بسیار قوی است، زیاد است بنابراین منجر به بی آبی شدید ناخن ها و پوست انگشتان خواهد شد ، بهترین دوست ناخن شما بعد از پاکسازی لاک ژل ، استفاده از روغن کوتیکول و کرمهای ناخن با رطوبت بالا است که حتما باید استفاده کنید.

 

برای پاک کردن لاک ژل سه وسیله ضروری باید در منزل داشته باشید یکی گلوله های پنبه ای که معمولا در بسته های ۱۰۰ تایی به فروش میرسد و دیگری استون و سوهان ناخن است.

در ادامه می توانید روش صحیح پاک کردن ژلیش ناخن را بدون این که آسیبی به زیبایی و بافت ناخنتان وارد شود بیاموزید.

 

اگر از گلوله های پنبه ای آماده در بازار خریداری کرده اید، برای پاک کردن لاک ژل هر ناخن تقریبا نصف یا یک سوم گلوله پنبه ای کافی است.

تبلیغات آنلاین،رشد درآمد,هزینه تبلیغات

قبل از شروع کار حتما باید سطح ژل لاک را با سوهان بسابید تا نفوذ پذیری بهتری پیدا کند.

بهترین نوع استون برای برداشتن لاک ژلیش، استون خالص و بدون اسانس است. در غیر اینصورت روند تاثیر گذاری طولانی تر میشود.

برای پیشگیری از خشکی و آسیب دیدن پوست اطراف ناخن ها قبل از شروع کار سر انگشتان را با وازلین یا روغن کوتیکول چرب کنید.

 

پاک کردن ژلیش ناخن با کمک انگشت دانه سیلیکونی و کلیپس ناخن

 

پاک کردن ژلیش ناخن در خانه, روشهای پاک کردن ژلیش ناخن, پاک کردن ژلیش

کلیپس برداشتن ژلیش ناخن

 

گیره یا کلیپس مخصوص ناخن در بسته های ۲۰ تایی برای انگشتان  دست و پا به فروش میرسند که گلوله های پنبه ای آغشته به استون را روی ناخن نگه میدارند تا لاک ژل روی ناخن به خوبی نم بکشند و نتیجه  کارتان موفقیت آمیز شود.

پیشنهاد ویژه
  • خدمات پزشکی سلامت و درمان,بهداشت بانوانقاعدگی دردناک زنان و دختران
  • لباس دخترانه,لباس پسرانه,خرید لباس بچگانهلباس های خاص کودک رواینجا باقیمت عالی بخر
  • لباس دخترانه,لباس پسرانه,خرید لباس بچگانهکلی ست جدید بچه گانه زیر ۵۰هزارتومان!

تکه های پنبه را با استون خیس کنید روی ناخن قرار داده  و با استفاده از گیره ها روی ناخن محکم ثابت کنید.  حدود ۱۰ – ۱۵ دقیقه طول میکشد تا لاک ژل به خوبی نم بکشد و بتوانید به کمک پوشر یا خلال دندان لاک ژل را به راحتی از روی ناخن جدا کنید.

 

پاک کردن ژلیش در خانه, ساده‌ترین روش پاک کردن ژلیش, پاک کردن ژلیش ناخن

انگشتدانه سیلیکونی برای برداشتن ژلیش

 

انگشت دانه های سیلیکونی هم برای کمک به شما وجود دارد که اندازه کوچک و جنس سیلیکونی انعطاف پذیرشان کار کردن با آن ها را بسیار راحت تر کرده است و در زمان انتظار برای نم کشیدن لاک ژل روی ناخن می توانید به کارهایتان هم برسید.

 

پاک کردن ژلیش ناخن با فویل

 

ریمو ژلیش , پاك كردن لاك ژل از روي ناخن کاشت, پاك كردن لاك ناخن كاشت

آموزش برداشتن ژلیش ناخن با فویل در خانه

 

پک های پاک کننده ناخن که معمولا شامل فویل و پدهای آغشته به استون و یک عدد پوشر است معمولا در بسته های ۱۰۰ تایی به فروش میرسد. در صورتی که از قبل ورقه فویل در خانه دارید نیازی به خرید پک های پاک کننده ناخن ندارید و میتوانید ورقه فویل را به تکه های ۸ سانتی متری برش بزنید و روی پنبه ی آغشته به استون بپیچید.

 

بعد از این که پنبه ای را به استون آغشته کردید و روی ناخن گذاشتید میتوانید آن ها را در فویل بپیچید تا ثابت بمانند و استون به خورد ژلیش روی ناخن برود سپس با کمک خلال دندان تکه های لاک ژل را از روی ناخن جدا کنید البته در کیت های آماده فویل پاک کننده ناخن یک پوشر چوبی یا پلاستیکی وجود دارد که میتوانید بعد از برداشتن فویل روی سطح ناخن بکشید و تمام مواد اضافه لاک را تمیز کنید.

 

ریموور لاک ژل

یکی دیگر از راههای سریع و راحت برای پاک کردن لاک ژل یا همان ژلیش، استفاده از ریموور لاک ژل ( به انگلیسی gel nails removal) یا ریموور ژلیش است که در بسته بندی هایی شبیه لاک به فروش میرسد.  ابتدا باید روی لاک ژل را سوهان بکشید تا پوشش رویی یا top coat را بردارید. یک لایه ضخیم از ریموور را روی لاک ناخن بگذارید و صبرکنید تا خشک شود در عرض ۵ دقیقه ژل لاک روی ناخن شروع به حباب زدن می کند حالا میتوانید با استفاده از یک پوشر یا خلال دندان از زیر لاک ژل فشار آورده و آن را از روی ناخن جدا کنید.

 

استفاده از پوشر و سوهان مناسب برای پاک کردن لاک ژل

 

پاک کردن ژلیش ناخن, پاک کردن ژلیش, بهترین روش برای پاک کردن ژلیش ناخن

پوشر مناسب پاک کردن ژلیش ناخن

 

برای این که راحت تر بتوانید ژلیش ناخن را پاک کنید حتما باید تاپ کوت روی لاک را با استفاده از سوهان دستی یا مته سرامیکی برقی بسابید تا نفوذ پذیری استون به داخل لاک را تسریع کنید. نیازی به سوهان کشیدن تمام لایه های لاک نیست همین که سطح ژلیش ناصاف شود کافیست.

 

بعد از حدود ۱۰ دقیقه که از قرار دادن ناخن ها داخل فویل یا انگشت دانه گذشت ژل لاک را چک کنید و قسمت هایی که شل شده را به آرامی با استفاده از پوشر چوبی یا پلاستیکی جدا کنید. به قسمت هایی که هنوز به ناخن چسبیده فشار نیاورید، هر گونه فشار اضافه منجر به جدا شدن لایه سطحی ناخن خواهد شد.

دوباره پنبه آغشته به استون را روی ناخن بگذارید و ۵ دقیقه دیگر آن را چک کنید.

بهتر است از پوشرهای تیز فلزی استفاده نکنید تا سطح ناخنتان خراشیده نشود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.